صفحه اصلي > برنامه های آموزشی گروه > مقاطع تحصیلی 
مقاطع تحصیلی
 

مقاطع تحصیلی: شامل کارشناسی، كارشناسي ارشد و دكتري مي باشد.

مقطع کارشناسی شامل یک دوره 4 ساله بوده که در نهایت منجر به تربیت فیزیوتراپیست می گردد. دانشجویان این رشته بیش از 134 واحد تئوری و عملی را گذرانده و معمولا از سال سوم به بعد دوره های کارورزی آغاز می گردد. فارغ التحصیلان واجد شرایط می توانند در انجمن فیزیوتراپی ایران و سازمان نظام پزشکی ایران عضو شوند. فیزیوتراپیست ها معمولا در بیمارستان ها، مراکز درمانی، کلینیک های خصوصی، مراکز سالمندی مدارس استثنائی و نیز در زمینه ورزشی می توانند مشغول به فعالیت گردند.

مقطع كارشناسي ارشد شامل یک دوره 2 ساله است که فارغ التحصیلان را قادر به انجام پژوهش در رشته مربوطه نموده و با گذراندن واحد های عملی بیشتر، اقدام به تربیت فیزیوتراپیست حرفه ای در زمینه درمان می نماید.

هدف از تشكيل و ايجاد دوره دكترا، تربيت افرادي متخصص و مسلط به مطالب علمي و قادر به انجام پژوهش در رشته مربوطه مي باشد تا با بكارگيري روش هاي پيشرفته تحقيق و درمان در اين رشته آگاهي، كارايي و مهارت علمي بالاتري راجهت آموزش و پژوهش بدست آورند. محور اصلي فعاليت هاي دكتراي فيزيوتراپي پژوهش و كسب تبحر در يكي از زمينه هاي عصبي - عضلاني، عضلاني - اسكلتي، قلبي، ريوي و بيومكانيك است.

دانشگاه علوم بهزیستی...گروه های آموزشیمراکز پژوهشی مراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved . دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی