چاپ        ارسال به دوست

نشست مدیران گروه های آموزشی برای چگونگی اجرای برنامه های آموزشی دانشجویان جدید سال تحصیلی 1400 – 1399

نشست مدیران گروه های آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (دوشنبه) با حضور معاونان  امور آموزشی و فرهنگی – دانشجویی دانشگاه، جهت هماهنگی برای اجرای بهتر برنامه های آموزشی دانشجویان جدید در سال تحصیلی  1400 – 1399  برگزار شد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر محمدرضا خدایی معاون امور آموزشی طی سخنانی در این نشست، با اشاره به اعلام نتایج کنکور، ثبت نام پذیرفته شدگان و همچنین شرایط کشور بلحاظ شیوع کرونا، همفکری اساتید برای هماهنگی بیشتر و دریافت پیشنهادها جهت  اجرای بهتر و با کیفیت تر برنامه های آموزشی دانشجویان جدید بویژه دانشجویان دوره کارشناسی را لازم دانست.

    وی گفت که با توجه به قابل پیش بینی نبودن وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، مجبوریم که برنامه های آموزشی خود را با استفاده از تکنولوژی ها و شبکه های مجازی همچنان ادامه بدهیم و در اجرای برنامه ها، باید ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و مراقبت از خود و دانشجویان، تلاش کنیم تا کیفیت تدریس تا حد امکان حفظ شود و اگر لازم شد، از روش ترکیبی "حضوری و مجازی" برای اجرای برنامه های آموزشی استفاده کنیم.

    دکتر خدایی ضمن تشکر از خدمات دکتر میراب زاده معاون سابق امور آموزشی طی دو سال اخیر، افزود: همزمان با تداوم آموزش های مجازی، تدارک و تکمیل زیر ساخت های لازم با حمایت ریاست دانشگاه، جهت اجرای بهتر و بیشتر برنامه ها بصورت مجازی پیگیری می شود.

    وی در پایان سخنانش، از مدیران گروه های آموزشی خواست تا نظرها، پیشنهادها و تجربه های خود را در گروه مشترک موجود در فضای مجازی، به اشتراک بگذارند تا از بهترین و کاربردی ترین راهکارها برای اجرای برنامه های آموزشی استفاده کنیم.

    در ادامه ، دکتر سهیلا شهشهانی پور مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه طی سخنانی اعلام کرد که براساس ابلاغیه وزارت بهداشت، ترم پائیز دانشجویان با 14 جلسه کلاس (هفته ای یکبار) بصورت مجازی برگزار می شود و بنا به توصیه معاون آموزشی وزارت بهداشت، ارزیابی دانشجویان به نمره پایان ترم خلاصه نشود، بلکه آزمون های متعدد در طول ترم می تواند به ارتقای آموزش ها و ارزیابی مناسب تر دانشجویان، کمک کند.

    وی افزود: تاریخ دقیق آغاز کلاس های مقطع دکتری، اواخر آبان ماه جاری اعلام می شود و اساتید می توانند نظر خود را در این خصوص نیز اعلام کنند.

   دکتر حسن شاکری معاون فرهنگی – دانشجویی ضمن تبریک به مناسبت ایام مبارک ربیع و ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام و امام ششمین شیعیان، به فعالیت دانشجویان در فضای مجازی برای اجرای برنامه های فرهنگی و گپ و گفت های جمعی اشاره کرد و گفت: از ابتدای آغاز شیوع کرونا در کشور، تشکل های فرهنگی دانشجویی و انجمن های علمی دانشجویان از فضای مجازی برای اجرای برنامه های خود نهایت استفاده را کردند، بطوری که آخرین فعالیت آنان، برگزاری انتخابات شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه بود که با شور و نشاط همیشگی برگزار شد.

    وی افزود: دانشجویان از توانمندی بالایی برخوردارند و بیشترین و بهترین بهره  را از فضای مجازی برای شرکت در برنامه های آموزشی می برند. فقط خوابگاه ها که بدترین فضای همه گیری بیماری محسوب می شود، فعلا باز نخواهد شد، همانطور که در این شرایط بحرانی، توصیه می شود که حتی الامکان از منزل خارج نشویم، در مواقعی که مجبور به خروج از منزل هستیم، حتما از محله خود بیرون نرویم و در نهایت، اگر مجبور به خروج از منزل و محله هستیم، حداقل از شهر خود خارج نشویم.

    وی ادامه داد: خوشبختانه متناظر متخصصان و اساتید دانشگاه در شهرستان ها هم فعالیت دارند و دانشجویان شهرستانی می توانند همچنان برای انجام کارورزی ها، از مراکز و متخصصان محلی و شهر خود کمک بگیرند.

   مهندس سمیه ناظری مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه (IT) نیز طی سخنانی، با اشاره به شروع سال جدید تحصیلی، گفت که گروه های آموزشی می توانند گروه های جداگانه ای در فضای مجازی داشته و مدیریت بین اساتید گروه خود و دانشجویان خودشان را بعهده داشته باشند و بخش IT دانشگاه نهایت همکاری برای راه اندازی گروه های مستقل را خواهد داشت.

   وی در مورد چگونگی اجرای برنامه آشنایی دانشجویان جدید با بخش های مختلف دانشگاه که همه ساله بصورت حضوری انجام می شد، اظهار داشت: برای تحقق این هدف، امکان بارگذاری فیلم های آموزشی جهت آشنایی دانشجویان با گروه های آموزشی، روی وب سایت دانشگاه فراهم شده است، ضمن آنکه آپارات دانشگاه نیز می تواند این فیلم ها را پخش نماید.

    مهندس ناظری همچنین برای جبران کمبودهای آموزشی و تکمیل برنامه های آموزشی در فضای مجازی، تهیه فیلم از محتواهای آموزشی اعضای هیات علمی و بارگذاری آنها در صفحات اختصاصی سایت گروه ها را امکانپذیر دانست.

    وی تکمیل زیر ساخت های لازم برای فعالیت ها در فضای مجازی را ضروری دانست و افزود: تامین منابع مالی برای تکمیل زیرساخت ها که با نوسانات قیمت ها در بازار روبه روست، بسیار سخت شده است و نیاز به همکاری همه معاونت ها در رفع مشکلات و استفاده بهینه  از زیر ساخت های موجود، می باشد.

   وی اظهار داشت: از ابتدای آغاز آموزش مجازی در دانشگاه، دانشجویان با بخش IT ارتباط دارند و همکارانم در این بخش، بصورت شبانه روزی در رفع نیازهای دانشجویان و اساتید تلاش می کنند.

   مهندس ناظری در پایان سخنانش، از مدیران گروه های آموزشی خواست تا لیست دانشجویان جدید بویژه دانشجویان مقطع کارشناسی که حجم بالاتری را تشکیل می دهند و لیست کلاس های درس به مدیریت IT  اعلام شود تا آمادگی لازم برای پشتیبانی فنی از برگزاری کلاس ها و آزمون های گروه های مختلف ایجاد شود.

    در ادامه این نشست، جمعی از مدیران گروه های آموزشی، مسایل و مشکلات خود در ارتباط با دانشجویان گروه خود و اجرای برنامه های آموزشی را بیان داشتند که از سوی معاون امور آموزشی و مدیر آموزش، راهنمایی لازم و راهکارهای مناسب ارائه شد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

تهیه و تنظیم عکس: مظلومی - دخیلی


١١:٥٥ - چهارشنبه ١٤ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٦٤٧    /    تعداد نمایش : ٣١٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج