چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

اتاق فکر معاونت آموزشی دانشگاه، کار خود را با بررسی موضوع « نهادینه سازی بسته های طرح تحول آموزشی » آغاز کرد

   با تشکیل « اتاق فکر » در معاونت آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اولین گام از فعالیت آن طی نشستی با حضور ریاست دانشگاه، معاون آموزشی و جمعی از مدیران آموزشی، کارشناسان و اعضای مرکز EDC و اعضای هیات علمی دانشگاه، مورد تبادل نظر قرار گرفت.

   به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر « آرش میراب زاده » معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به اینکه  اتاق فکر در معاونت آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی براساس نظر معاون آموزشی وزیر بهداشت و با عضویت همکاران پیشکسوت و صاحبنظر دانشگاه تشکیل شده است، گفت: فعالیت اتاق فکر می تواند براساس نیاز دانشگاه، برنامه ریزی شود و فعلا در گام اول فعالیت ، « چگونگی نهادینه سازی بسته های طرح تحول آموزشی » در دستور کار قرار گرفته است و بعد از آن، به مسایل دیگر خواهد رسید.

   معاون آموزشی دانشگاه با تاکید بر این نکته که فعالیت اتاق فکر نباید تداخل در کار دیگر مجموعه های فعال در دانشگاه ایجاد کند، افزود: بررسی مسایل مختلف می تواند در اتاق فکر انجام شود و تصمیم گیری نهایی بر روی آن مسایل، در هیات رئیسه دانشگاه صورت بگیرد.

   دکتر امیرمسعود عرب رئیس دانشگاه نیز طی سخنانی گفت: هر طور معاون آموزشی و مدیران مجموعه معاونت صلاح بدانند، می توان اتاق فکر را برای بررسی مسایل مورد نظرشان، فعال کرد و با تایید و تصویب هیات رئیسه، به اجرا رسید.

   وی با اشاره به مسایل مختلف مربوط به شرایط کنونی جامعه به لحاظ شیوع بیماری کرونا که حکایت از پیچیدگی آن دارد، و لزوم تداوم اجرای برنامه های آموزشی با توجه به این شرایط، افزود: شاید مدیران گروه های آموزشی بتوانند از طریق اتاق فکر، در حل مشکلات و چگونگی اجرای برنامه ها در شرایط کنونی ، مجموعه مدیریت دانشگاه را کمک کنند.

    دکتر عرب مجددا ضمن تشکر از معاونت آموزشی و اعضای هیات علمی دانشگاه که با پشتیبانی ارزشمند بخش IT  دانشگاه، توانستند بالاترین بهره برداری را از فضای مجازی جهت آموزش دانشجویان داشته باشند، اظهارداشت: مطمئنا برغم تمام تلاش ها در این زمینه، مشکلاتی هم وجود دارد که امیدوارم اتاق فکر بتواند با بررسی راهکارها و ارائه آن به هیات رئیسه، به تحقق اهداف دانشگاه کمک کند.

    در پایان این جلسه نیز پرسشنامه ای که توسط مرکز  EDC  دانشگاه برای جمع آوری نقطه نظرهای مدیران بخش های مختلف معاونت آموزشی درباره بسته های طرح تحول تهیه شده، به حضار ارائه شد تا با جمع آوری اطلاعات، به راهکارهای لازم جهت نهادینه سازی بسته های طرح تحول دست یابند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٢:٢٤ - چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ١٧١٠٤    /    تعداد نمایش : ٢١١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج