چاپ        ارسال به دوست

با دریافت مجوز تاسیس مرکز مهارت و حرفه آموزی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

برگزاری دوره های مهارت آموزی خاص حوزه های سلامت روانی، اجتماعی و توانبخشی در برنامه های دانشگاه قرار گرفت

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دریافت مجوز فعالیت مرکز مهارت و حرفه آموزی از وزارت بهداشت، و برگزاری اولین نشست هیات امناء آن در روز دوشنبه، برگزاری دوره های مهارت آموزی خاص حوزه های فعالیت این دانشگاه (سلامت روانی، سلامت اجتماعی و توانبخشی)  را در برنامه قرار داد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دراین نشست که با حضور ریاست دانشگاه ، معاون آموزشی و جمعی از مدیران آموزشی، کارشناسان و اعضای مرکز EDC و اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار شد، در مورد چگونگی فعالیت مرکز مهارت و حرفه آموزی دانشگاه تبادل نظر شد.

    در ابتدای این نشست، دکتر « آرش میراب زاده » معاون آموزشی دانشگاه ، برگزاری این نشست را به دو منظور و جهت تبادل نظر در خصوص چگونگی فعالیت مرکز مهارت و حرفه آموزی دانشگاه و همچنین اتاق فکر معاونت آموزشی ذکر کرد.

   وی در خصوص چگونگی فعالیت مرکز مهارت و حرفه آموزی گفت: از مدتها پیش با تلاش اساتید و کارشناسان مرکز EDC دانشگاه، موافقت اصولی برای فعالیت این مرکز به مدت سه سال کسب شد و این نشست برای تدارک مقدمات فعالیت این مرکز تشکیل شده است.

   دکتر میراب زاده افزود: مسایلی همچون مکان مشخص و استاندارد برای مرکز مهارت آموزی، بودجه، اموراداری و ذیحسابی آن که طی مکاتبه ای به معاونت توسعه اعلام شده است، و از همه مهمتر، تعیین مهارت هایی که مرکز حرفه آموزی دانشگاه می تواند نسبت به برگزاری دوره های آنها اقدام کند، از جمله مسایلی هستند که باید مورد بررسی و تبادل نظر قرار بگیرند.

   در ادامه، دکتر محسن واحدی مدیر مرکز EDC دانشگاه با تشکر از تلاش همکاران این مرکز برای دریافت مجوز و مطالعاتی که انجام شده است، توضیح در این ارتباط را به دکتر فروزان شکوه از اعضای مرکز EDC سپرد که وی ، با بیان شرایط کلی فعالیت مراکز حرفه آموزی دانشگاه های تحت پوشش وزارت بهداشت ، اجرای برنامه های پیش بینی شده برای برگزاری دوره های آموزشی خاص دانشگاه ها را منوط به تایید و تصویب برنامه ها از سوی مرکز ملی مهارت وزارت بهداشت دانست.

    وی سپس با توجه به تصویب برخی از برنامه های آموزشی برای دیگر دانشگاه های علوم پزشکی که در حوزه فعالیت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز می باشد، برگزاری چهار دوره مهارت آموزی در حوزه های سلامت روان، سلامت اجتماعی و توانبخشی را به شرکت کنندگان این جلسه ، پیشنهاد داد.

   سجاد عمرائی مدیر امورمالی دانشگاه نیز در بخشی از این جلسه، بر اجرای امور مالی مربوط به برنامه های مرکز مهارت آموزی دانشگاه بدون هرگونه مشکل تاکید کرد و گفت که با همکاری بخش های ذیربط، پرداخت الکترونیک از درگاه جدید معرفی شده از سوی بانک ملت، در حال پیگیری است که ان شاالله در این امر، تسریع خواهد شد.

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپس با جمع بندی شرایط و چگونگی ارائه خدمات آموزشی از طریق مرکز مهارت آموزی دانشگاه ، نظر گروه های آموزشی در ارتباط با برنامه های آموزشی این مرکز را تعیین کننده دانست و افزود:  کسب نظرها و پیشنهادهای گروه های آموزشی قبل از تدوین برنامه اولیه مرکز مهارت آموزی ، لازم است.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٧:٥٨ - سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٠٩٨    /    تعداد نمایش : ٢١٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج